Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuální integrovaný blok

18. 3. 2019

Integrovaný blok: Objevujeme svět kolem nás


Jaro – jedno z nejkrásnějších ročních období. Slunce budí všechno ze zimního spánku, jarní příroda nám poskytuje mnoho situací k pozorování, jarním hrám při pobytu venku. Pozorujeme změny v přírodě (první jarní květiny, pupeny na keřích a stromech, první lístky, v trávě se objevují brouci, ptáci se vracejí z teplých krajin, rodí se mláďata). Zaháníme zimu, učíme se jarní písničky, říkadla. Předškoláci se připravují na zápis do ZŠ. Slavíme svátky jara Velikonoce barvením vajíček, výzdobou školy a besídkou pro rodiče s tvořivou dílnou. Námětem k hrám nám je naše planeta Země, osvojujeme si pojmy živá a neživá příroda.Měsíc květen je měsícem lásky a láska je v životě malého dítěte velmi důležitá. Hlavním záměrem je podporovat citový vztah k vlastní rodině, k místu, kde žijí, seznamujeme se s májovými oslavami, slavíme svátek maminek. Ke všem činnostem nás motivují pohádky, příběhy, písničky apod